Jdi na obsah Jdi na menu
 


TÝM MONDÍKU

19. 12. 2011

Mgr. Jiřina Botošová

Již při studiu na gymnáziu v Brně jsem se věnovala dětem v zájmových kroužcích. Protože mě práce s dětmi bavila, šla jsem po maturitě studovat Vyšší pedagogickou školu ve Svatém Janu pod Skalou. Tato škola vedená paní Janou Fellnerovou mě seznamovala s alternativními směry v pedagogice. Sama paní ředitelka měla blízko k Montessori metodě, a tak se mi poštěstilo podívat se do Singapuru, jak se pracuje v jejich Montessori „childcares“.

jirka.jpgPo absolutoriu jsem učila dva roky na prvním stupni základní školy ve Stochově u Kladna a dva roky ve Mšeném – lázních. Při zaměstnání jsem ještě studovala dálkově magisterské studium v Českých Budějovicích obor „učitel náboženství a etiky“.

Po svatbě jsme s manželem krátce provozovali Divadýlko Botička. Objížděli jsme školy s pořady pro děti jako např. Masopust nebo Vánoční příběh...

S Montessori pedagogikou jsem se opět setkala až v Benátkách nad Jizerou, kde jsem se svými dětmi začala navštěvovat Klub Mondík. Protože jsem chtěla tuto metodu poznat více, přihlásila jsem se do diplomového kurzu Montessori pedagogiky zaměřený na děti mladšího školního věku.

 

Gabriela Vocásková412.jpg

Po dokončení střední odborné školy jsem studovala roční jazykovou školu a po jejím absolvování jsem pracovala jako sekretářka v mezinárodní společnosti.

S Montessori pedagogikou jsem se seznámila na mateřské dovolené, kdy jsem s dětmi začala navštěvovat různé programy a kroužky, kde se podle této metody vyučovalo. Montessori pedagogika mě zaujala hlavně svým partnerským a respektujícím přístupem ke každému dítěti, k jeho potřebám a zájmům. Proto jsem se začala o tuto pedagogiku více zajímat a dále se vzdělávat. V současné době jsem dokončila akreditovaný kurz "Základy Montessori pedagogiky pro předškolní děti" a ráda bych pokračovala v dalším vzdělávání i v budoucnu.

JANA KUNCOVÁ

MAJKA VALOVÁ

PETRA PAKOSTOVÁ

KATEŘINA FAJFROVÁ

MONIKA VÁLKOVÁ

ALENA SMIKOVÁ

A DALŠÍ...